Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do EKOrewolucji!

Nasza filozofia opiera się na miłości do siebie i natury.

Pielęgnacja to dla nas karmienie ciała od zewnątrz i chcemy, aby otrzymywało ono tylko to, co najlepsze z natury.

Unikamy syntetycznych składników i promujemy świadomą konsumpcję.

Patrzymy na ciało ludzkie holistycznie. W tym podejściu, skóra jest bardzo dużym i ważnym organem, który spełnia ważne funkcje, a nie tylko ozdobną warstwą zewnętrzną. To, co nakładamy na skórę ma znaczenie, bo częściowo wnika do naszego ciała.

Niestety, konwencjonalne kosmetyki to często koktajl chemicznych substancji, który może nam szkodzić. Dlatego wolimy samodzielnie stworzyć zdrowe kosmetyki, które będą zawierały tylko to, co dobre dla naszej skóry.

Nasza misja:

Upowszechnienie naturalnych i przyjaznych dla zdrowia człowieka i Ziemi metod pielęgnacji skóry i całego ciała.

Nasze wartości

  • MIŁOŚĆ - Miłość do siebie, szacunek do Ziemi i innych istnień. Chcemy dbać o siebie i czerpać przyjemność z urodowych rytuałów i jednocześnie chronić środowisko naturalne i dbać o dobrostan zwierząt. Składniki Skin Philosophy są wegańskie z wyjątkiem miodu i wosku pszczelego.

  • NATURA - Zakładamy, że naturalne jest lepsze niż syntetyczne. Uwielbiamy naturalne składniki pochodzące z roślin.

  • PROSTOTA - Wyznajemy zasadę, że najczęściej mniej znaczy lepiej. Upraszczamy nasze receptury i rytuały urodowe. Dostrzegamy piękno tkwiące w wysokiej jakości i prostocie.

  • ZDROWIE - Unikamy szkodliwych substancji, które mogą zaburzać funkcjonowanie organizmu. Dbamy o to, aby nasze kosmetyki były bezpieczne i odpowiednio zakonserwowane.

Nasze receptury

Używane przez nas receptury zostały opracowane przez Ewę Srokę - założycielkę Skin Philosophy oraz Agnieszkę Stateczną–Mędrek - technologa z kilkunastoletnim doświadczeniem i specjalistę procesu certyfikacji kosmetyków wg EcoCert.

Możemy z dumą powiedzieć, że nasze kosmetyki spełniają kryteria certyfikacji wg EcoCert, a w wielu przypadkach przewyższają te standardy.

Zależy nam, aby nasze kosmetyki były jak najbardziej naturalne i ekologiczne, ale także przyjemne i wygodne w użyciu oraz bezpieczne. Zwracamy też dużą uwagę na estetykę opakowań.

Wszystkie kosmetyki tworzone na warsztatach zawierają najwyższej jakości surowce ekologiczne, naturalne i pochodzenia naturalnego. Podstawowymi składnikami są zimnotłoczone oleje roślinne, masła roślinne, wody kwiatowe, ekstrakty roślinne oraz olejki eteryczne.

Nie zawierają syntetycznych barwników, aromatów, emulgatorów, ani silnych konserwantów – nie zawierają parabenów, ftalanów, glikoli, PEGów, SLSów, silikonów, ani olejów mineralnych/wazeliny i innych kontrowersyjnych substancji.