Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do EKOrewolucji!
Przydatne? Podaj dalej! Share on Facebook

Agnieszka Stateczna-Mędrek

Technolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w opracowywaniu receptur kosmetyków i kontroli jakości w dużych firmach kosmetycznych.

Specjalista procesu certyfikacji kosmetyków wg EcoCert. Wykładowca Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Od kilkunastu lat prowadzi wykłady, warsztaty i laboratoria w dziedzinach: kosmetykologia, produkty kosmetyczne, surowce kosmetyczne, receptura kosmetyczna, surowce roślinne, technologia kosmetyków, aparatura w produkcji kosmetyków.

W Skin Philosophy jest odpowiedzialna za kontrolę jakości oraz zgodność receptur z kryteriami certyfikacji EcoCert. Prowadzi warsztaty na poziomie zaawansownym oraz warsztaty szkoleniowe dla firm.

Zawsze interesowały mnie kosmetyki naturalne, chociaż z racji ścieżki zawodowej tworzyłam zarówno receptury naturalne jak i konwencjonalne. Wierzę, że warto używać do pielęgnacji skóry takich składników, których nie obawiałybyśmy się również zjeść. Spotkanie z Ewą Sroką zainspirowało mnie do tego, aby zaangażować sie z całą moją wiedzą i doświadczeniem w kosmetykę ekologiczną.
Fascynuje mnie projektowanie kosmetyków tak, aby mogły być one odtworzone w warunkach domowych.