Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do EKOrewolucji!
Przydatne? Podaj dalej! Share on Facebook

Krystyna Kolonko

Z zawodu artystka ceramik. Entuzjastka tworzenia ekologicznych kosmetyków, które od kilku lat samodzielnie przygotowuje dla siebie, rodziny i przyjaciół. Od 10-ciu lat mieszka w Górach Bystrzyckich, gdzie razem z mężem Kajetanem prowadzi ekoturystykę Artystyka, pracownie artystyczne i stowarzyszenie. Ekomama Ksawerego.

Z radością dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą, prowadząc w Artystyce warsztaty z zakresu zbierania ziół i tworzenia bio kosmetyków (Wiejskie SPA), projektowania ceramiki (plenery – Ceramika Dotyk Ziemi) , ekologicznego wypiekania chleba, ekologicznej pielęgnacji niemowląt i dzieci (Jak zostać ekomamą).

Ze Skin Philosophy współpracuje jako Trenerka już od 2011 roku, podczas kilkudniowych wypoczynkowych warsztatów tworzenia ekologicznych kosmetyków – Wiejskie SPA.

Bardzo lubię coś nowego tworzyć i dotyczy to tak samo lepienia naczyń z ceramiki, jak i tworzenia kremu czy pieczenia chleba. Komponowanie składu kosmetyku z naturalnych, ekologicznych składników jest dla mnie krokiem w kierunku niezależności i przygodą, dzięki której mam wpływ na to, co dostarczam organizmowi przez skórę. Wierzę, że większość z nas ma potrzebę połączenia z naturą – samodzielne tworzenie eko kosmetyków jest dla mnie jednym ze sposobów na jej zaspokojenie.

Kiedy chodzę po łąkach i zbieram zioła, mam poczucie kontaktu ze sobą i z ziemią, czuję, że jestem połączona z kręgiem życia. Z ziół przygotowuję herbatki i różne napary na bazie, których powstają kosmetyki – szampon, tonik lub krem. Podczas prowadzenia warsztatów Wiejskie SPA w Artystyce pokazuję jak stworzyć naturalne kosmetyki i przybliżam innym ekologiczny styl życia.